O nás

Občianske združenie V MOJOM MENE vzniklo ako reakcia poslancov okolo Miroslava Beblavého na sľub, ktorý dali voličom v parlamentných voľbách v roku 2016. Zaviazali sa, že pomôžu vymeniť vládu, a preto odmietli vstúpiť do vlády Roberta Fica. Začali vtedy s iniciatívou NIE V MOJOM MENE, pretože nechceli prispieť k vzniku ďalšej vlády, ktorá znamená stratené roky pre Slovensko. Čerstvo nezaradení poslanci a pribúdajúci sympatizanti však chceli pomáhať, a tak založili občianske združenie V MOJOM MENE, ktorého názov vyjadruje presne to, čo chceli robiť - čo najlepšie zastupovať ľudí.

SPOLUpracovalo sa nám veľmi dobre, a tak sa ľudia v občianskom združení stali základným kameňom proeurópskej stredopravej politickej strany SPOLU – občianska demokracia, ktorá chce na Slovensku dosiahnuť, aby platil jeden meter pre všetkých, aby sa naša ekonomika zmodernizovala, bolo dostupné zdravotníctvo a kvalitné školstvo a aby sme boli sebavedomými a aktívnymi členmi Európskej únie. Pribudol k nám ochranár Erik Baláž a tak je novou prioritou aj pre občianske združenie zdravá zelená krajina a prosperujúce regióny. Občianske združenie V MOJOM MENE funguje naďalej a popri SPOLU – občianska demokracia vykonáva aktivity v zdravotnej, sociálnej a vzdelávacej oblasti.

Čo sa nám zatiaľ podarilo

 • Momentálne prebieha verejná zbierka Zelená krajina podľa Erika Baláža.

 • Zorganizovali sme verejnú zbierku na rozkladacie lôžka pre detské oddelenia nemocníc, ktoré nemali dostatočné kapacity na to, aby rodičia malých detí mohli byť v noci pohodlne a blízko pri nich. Odovzdali sme ich nemocniciam po Slovensku už viac ako 20.

 • Poskytovali sme poradenstvo občanom prostredníctvom internetovej poradne v oblasti práva, sociálnych vecí či dopravy.

 • Venovali sme finančný príspevok pre OZ Vagus, ktoré sa v Bratislave stará o potreby ľudí bez domova a v zimných mesiacoch potrebovalo finančnú injekciu na zachovanie služieb.

 • Za prostriedky venované združeniu sme zorganizovali desiatky diskusií s našimi predstaviteľmi po celom Slovensku.

 • Iniciovali sme mnohé verejné petície a hromadné pripomienky, ktoré potlačili na lepšie politické rozhodnutia.

 

Venujte nám 2 %

Na stiahnutie

Zrealizované projekty

 • Komunálny manuál 
  Komunálny manuál tvorilo 20 odborníkov, ktorí vám detailne poradia, na aké dôležité dátumy a povinnosti nesmiete pri komunálnych voľbách zabudnúť, ako viesť čo najúspešnejšiu kampaň za cieľom zvolenia a na záver vám priblížia, s akými problémami sa najčastejšie obce stretávajú a ako sa s nimi môžu popasovať. Všetky tieto vedomosti poskytujeme zadarmo, aby sme prispeli k lepšiemu spravovaniu našich samospráv kvalitnejšími kandidátmi. Obsah Komunálneho manuálu je po udelení súhlasu od OZ V mojom mene voľne šíriteľný. Kontaktujte nás na kontakt@vmojommene.sk.

 • Komunálne školenia
  Cieľom komunálnych školení je vzdelávanie kandidátov ku komunálnym voľbám, aby kvalitní a kompetentní kandidáti posúvali naše mestá a obce vpred. Ak máte záujem o komunálne školenie, kontaktujte nás na kontakt@vmojommene.sk.

 • Charitatívna činnosť
  OZ v mojom mene sa snaží finančne pomáhať tam, kde štát nemôže, alebo nechce pomáhať. Príkladom je verejná zbierka OZ V mojom mene na nákup nových nemocničných postelí.